Спорт

СПОРТ ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА-КАМ`ЯНСЬКОГО В ФОТОГРАФІЯХ. № 1915

Валідольний матч, так можна охрестити фінал Кубка Дніпродзержинська (нині Кам’янське) з футболу серед команд трудових колективів, у якому на стадіоні “Комсомолець” зустрічалися “Диво” та “Прометей”. Молоді “прометеївці”, перш ніж здобути нагороду, лоскотали нерви не лише тренеру Миколі Голіку, а й своїм уболівальникам. Вже на четвертій хвилині тренер і капітан команди “Диво” Солнцев, ударом головою, забиває м’яч. Через 20 хвилин гравці “Прометея” помилилися, роблячи штучне становище поза грою, чим скористався Тарасенко, зробивши рахунок 2:0. Після пропущеного голу гра трохи вирівнялася, навіть у деяких моментах з’явилася перевага “Прометея”. У другому таймі малюнок гри мало змінився. Вирішальними стали останні хвилини основного часу зустрічі. Футболісти “Прометея”, які підганялися грізними окриками Миколи Голика, почали рішучіше йти в штрафний майданчик суперника, чекаючи грубої відсічі, а з ним і покарання. Розрахунок справдився. В одній із атак у межах воротарського майданчика некоректно зупинили нападаючого. Свисток арбітра Дениса Резнікова був невблаганний. Пенальті. Штрафний одинадцятиметровий удар чітко реалізував Титов, розвівши голкіпера та м’яч різними кутами. Окрилені гравці масованими атаками деморалізували суперника. За кілька секунд до фінальної трелі свистка, м’яч від голови Михайличенко затріпотів у сітці воріт – 2:2. За регламентом зустрічі, якщо основний час закінчується нічийним результатом, команди одразу пробивають післяматчеві пенальті. Першими пішли пробивати гравці “Диво”. Удар Яланського виявився точним. Також точно пробив у відповідь Титов. А ось капітанам обох команд і Солнцеву, і Голіку не поталанило. М’яч, посланий першим, кулею просвистів повз праву стійку воріт, а удар другого парирував воротар. “Ви вічно не вчасно кричите забий”, – злісно звертаючись до колег, відреагував на невдачу Петро Голік. Після п’яти пробитих 11-метрових рахунок став 4:4. Серія пенальті тривала до першого незабитого м’яча. Невдахою став гравець команди “Диво” Коліуш, який послав м’яч, як кажуть у народі, “по літаках”. Лотерея під назвою післяматливі пенальті завершилася удачею для “Прометея” – 6:5. Склад команди “Прометей”: №1 Дмитро Українець, №2 Станіслав Рибальченко (на 66 хв. вийшов №3 Максим Титаренко), №18 Дмитро Титов, №4 Петро Голік (капітан), №5 Артем Тубольцев, №10 Антон Присвітлий, № 14 Артем Удовико (на 80 хв. Артем Щербаков № 13), № 12 Олег Валєєв (на 69 хв. Микита Михайличенко), № 8 Микита Ненашев, № 16 Олексій Копильченко, № 9 Амберкі Інджибашвілі, Запасні: Артем Гриневич , Максим Пашин. 20.05.2011.

Газета “Дзержинець” 2 липня 1982 рік.

21 вересня 2013 року на запасному полі стадіону “Перемога” пройшов футбольний матч за Кубок міста. У фінал пробилися команди ДМКД та “Більшовик”. Забивши два голи у ворота “Більшовика” металурги впевнено контролювали гру. Голів мало бути більше, але або індивідуальні неточності, або нерівності на полі заважали це зробити. За п’ять хвилин до кінця зустрічі гол у свої ворота забили футболісти меткомбінату, повернувши інтригу у гру. Однак до кінця матчу “Більшовик” так і не зміг серйозніше потурбувати воротаря ДМКД Віталія Жеребцова. Перемога 2:1 та Кубок міста в руках команди ДМКД, яка традиційно щорічно завойовує один із трофеїв міських змагань.

20 жовтня 2015 року на стадіоні “Перемога” у фіналі Кубка міста зустрілися команди “Прометей” і “Водоканал”. Переглядаючи заявочні листи обох команд, в очі одразу впало те, що у “водяних” багато футболістів понюхали порох у колективах, які грали на першості області та другій лізі українського футболу. А у “Прометея” була заявлена переважно молодь. Можливо, цей фактор і зіграв на руку “прометеївцям”. Вони не давали спуску своїм старшим товаришам, насідаючи на їхні ворота. І лише десь наприкінці першого тайму (грали два тайми по 40 хвилин кожен) їхні суперники перехопили ініціативу. Вже перед свистком арбітра Дмитра Євтухова на перерву, підопічний тренера “Прометея” Миколи Голика Олег Валєєв міг відкрити рахунок, але в останній момент захисник завадив тому завдати прицільного удару і м’яч пролетів поряд зі штангою. На двохвилинну перерву (футболісти домовилися її не затягувати) команди пішли за рахунку 0:0. А за дві хвилини після поновлення зустрічі “Прометей” вийшов уперед. Це після удару Георгія Татуся метрів із тридцяти, м’яч парашутиком опустився за спиною голкіпера. І знову більшу частину часу “прометеївці” проводили на половині поля суперника. На 65 хвилині Юрій Кудрявцев збільшив рахунок. При цьому його колеги і не думали знижувати обертів. А коли до фінального свистка залишилося три хвилини, вони таки розслабилися, чим не оминули скористатися футболісти “Водоканалу”, забивши гол. М’яч записав на свій актив В’ячеслав Чеботаренко. Остаточний рахунок 2:1, і “Прометей” під керівництвом М.Голіка вдруге став володарем кубка міста.

На стадіоні “Перемога” відбувся фінал кубка Кам’янського з футболу серед команд першої ліги. На полі зустрічалися ДІК і “Фенікс” – переможець і срібний призер чемпіонату міста, що завершився днями в першій лізі. “Суперники нещодавно стали призерами в аматорській лізі, – сказав голова міської федерації футболу Едуард Коряк. – Тому хлопці обох команд знають потенціал один одного. Треба зазначити, що “Фенікс” вперше заявився грати у великий футбол. Хоча команда є постійним учасником міського чемпіонату з міні-футболу.Кістяк команди ДІК складають гравці металургійного та індустріального коледжів. По суті перша ліга – це аматорська ліга. Тому нічого дивного немає, коли результати матчів закінчуються іноді з двоцифровим числом”. З хокейним результатом завершився і матч фіналу кубка міста між командами ДІК та “Фенікс”. До перерви точилася рівна боротьба, голи забивали футболісти то однієї, то іншої команди. Але у другому таймі ініціативою оволоділи гравці команди ДІК, які й довели зустріч до перемоги. Після свистка головного арбітра Дмитра Євтухова, який сповістив про закінчення гри, було зафіксовано рахунок 5:3. Едуард Коряк вручив капітанам команд грамоти, а Анатолій Конончук отримав із його рук ще й гарний кубок. Склад команди ДІК: Конончук Анатолій (воротар), Крамарєв Владислав, Лантух Микита, Затишняк Владислав, Биков Єгор, Сіренков Данило, Сокуренко Руслан, Богров Євген, Брюзгін Вадим, Радченко Вадим, Куваєв Станіслав, Кузьменко Роман, Дорохов Микита. 20.06.2016.