СПОРТ ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА-КАМ`ЯНСЬКОГО В ФОТОГРАФІЯХ. № 1594

У шаховому клубі “Юні таланти” голова новоствореної Кам’янської Федерації китайських шахів сянці Едуард Либа презентував цю давню східну логічну гру. Едуард ознайомив присутніх із історією виникнення сянці, традиціями китайських шахів як у Китаї, так і Європі. Сянці набагато давніші за класичні європейські шахи. Показавши як ходять фігури та розповівши про правила самої гри, Е.Либа зіграв кілька партій із учасниками презентації. 22.07.2017. На верхньому фото: грають Дмитро Кір`янов і Микола Усс.

У приміщенні магазину “Solar” пройшов перший в Україні турнір з сянці. У змаганнях, які провела Федерація “Китайські шахи сянці”, взяли участь вісім гравців. Було зіграно круговий темпо-турнір з регламентом 10 хвилин + 15 секунд. 30.06.2018.

З перших турів голова Федерації Едуард Либа (який виступав поза конкурсом) забезпечив собі перше місце. Тому боротьба розгорілася за друге-третє місця. В останньому турі Микола Кирилов, обігравши свого брата Івана, наздогнав Миколу Усса і за додатковими показниками зайняв друге місце. Четверте призове місце у Дмитра Кір`янова. 30.06.2018.

У Кам’янському пройшов турнір з сянці, в якому взяло участь чотири гравці. Було прийнято рішення провести темпо-турнір (15 хвилин на партію). Змагання виграв з трьома очками голова міської Федерації сянці Е.Либа, а третім став Д.Кір`янов, в його активі два очка (на фото вони грають партію). А ось І.Крікент (на передньому плані фото) посів друге місце. 28.07.2018.

В селі Єлизаветівка пройшов перший в Україні дитячий турнір з сянці. Змагання організував і провів голова Кам`янської федерації китайських шахів сянці Едуард Либа. Він же виконував і суддівські обов`язки. Учні перших-сьомих класів Єлизаветівської школи в круговому турнірі виявляли найсильнішого гравця в цю стародавню логічну гру. Як і буває в дитячих турнірах, боротьба була безкомпромісна. Ніхто не зумів уникнути поразки. А переможець визначився за додатковими показниками. Ним став Р.Камліченко, набравший 4 очка. Друге місце дісталося Н.Балабаєву. Третє-четверте місця поділили Я.Камліченко і А.Устенко, у яких по 3 очки. 18.05.2019.