СПОРТ ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА-КАМ`ЯНСЬКОГО В ФОТОГРАФІЯХ. № 1151

Напередодні Міжнародного дня інвалідів, спортклуб “Промінь” зібрав усіх тих, хто хотів довести, що інваліди – це теж рівноправні члени суспільства і вони можуть і змагатися, і хвилюватися, і хочуть перемогти, і хочуть посміхатися. Тут було проведено шашковий турнір, організований центром інвалідного спорту, керівником якого є Любов Канівець. Рівно о 10:00 головний суддя змагань Людмила Сивук розсадила 22 учасники за спеціальні шашкові столи. За медалі і грамоти боролися 13 чоловіків та 7 жінок. Ще двоє спортсменів для підтримки своєї ігрової форми і посилення рівня турніру заявилися поза конкурсом. Турнір від цього тільки виграв, адже нікого не могла залишити байдужою гра юної дівчинки Віри Попруги і молодого хлопця Сергія Перевязко. Фаворитами турніру виглядали кандидат в майстри спорту Олександр Пахно, переможець подібного турніру з шахів Володимир Глибченко, учасники Чемпіонату України Юрій Омельченко та Марина Сергейчик. Уже в другому турі нас чекала захоплююча битва Глибченко – Пахно. Гра була рівна, але у Володимира часу до закінчення зустрічі було менше. Досвідчений Олександр Пахно вирішив цим скористатися, зробивши ризикований хід. “Мені довелося ризикувати. Я хотів перемогти”, – ділиться враженнями Олександр. Але Володимир – досвідчений боєць і, розмінявши кілька шашок, звів матч внічию. Кожен тур лідери змінювалися. Ніхто не хотів поступатися. Після другого туру в лідерах йшов Андрій Определяков. Третій тур зі стовідсотковим результатом підняв на вершину Юрія Омельченка. Але він програвши в четвертому, віддав лідерство, а з нею і перемогу в турнірі, Олександру Пахно. Володимир Глибченко – другий, а Чемпіон України Юрій Омельченко – третій. А у дівчаток чудеса творила юна Віра Попруга. Граючи не надто впевнено, вона за рахунок везіння і досвіду примудрялася “видряпувати” перемоги у своїх досвідчених суперниць. Спочатку була в нічийній позиції повалена Наталія Самоукова. Потім Валентина Плякун вже нічого не змогла вдіяти в складній ситуації. А в четвертому турі за стіл навпроти Віри сіла, мабуть, найсильніша учасниця турніру – Марія Сергійчик. Провівши “комбінацію” вона змогла пройти в дамки і майже здолати молодь. Але тиск, який на неї чинив годинник, зіграли з Мариною злий жарт. Вона помилилася в простій ситуації, цим відразу ж скористалася Віра і в цейтноті зуміла обіграти грізного противника. Переможець шахового турніру серед інвалідів Ніна Кобилянська в фіналі своєї партії з лідером турніру майже покарала за секундну розслабленість, але помилилася і партія звелася внічию. Несподівано, в останньому турі оступилася Марія Сергійчик, чим допомогла достроково перемогти в турнірі Вірі Попрузі. І все ж, із-за участі поза конкурсом Віри, перше місце виборола Марія Сергійчик. Друге у її “кривдниці” Ніни Кобилянської. Третьою стала Наталія Самоукова. На верхньому фото: призери шашкового турніру. 05.12.2012.

На спортивній базі клубу “Кімусубі” відбулися змагання серед дітей з айкідо, присвячені до загальноміського заходу “Дні сталої енергії”. У змаганні прийняло участь 15 хлопчиків і дівчат. Усі учасники показали гарну технічну підготовку. Призери були нагороджені медалями та грамотами від міського “Інваспорту”. 03.10.2015.

Виступаючи на чемпіонаті України по кульовій стрільбі серед спортсменів з порушенням опорно–рухового апарату, який пройшов в Одесі з третього по шосте листопада 2016 року, представник Кам`янської організації “Інваспорт”, майстер спорту міжнародного класу Віталій Плакущий став другим у вправах R4 (стрільба стоячи) та R5 (стрільба лежачи).

Два дні (12 та 17 лютого 2016 року) в басейні СК “Дзержинка” (нині “Дніпровець”) проходили змагання з плавання серед спортсменів-інвалідів різних нозологій. В програму входили вільний стиль, брас та плавання на спині. Усі учасники показали гарний час на дистанціях 25 та 50 м у своєму класі. У жінок кращими були Ольга Маркітан, Олена Бабаєва, Валентина Плякун, Наталія Самоукова.

Уже 15 років у Кам’янському діє Центр фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт”, який згуртовує городян з особливими потребами. Адже спорт є одним з тих напрямків, де інваліди можуть проявити себе, відбутися як особистості. Не стоїть осторонь від проблем людей з обмеженими можливостями і Центральна міська бібліотека імені Т.Г.Шевченка. Днями тут пройшли змагання з гри в новус серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату. Серед жінок кращу гру в новус продемонструвала Людмила Лазаренко, серед чоловіків – Сергій Амелько. Непогану гру також показали Тетяна і Жанна Герасименко. 05.06.2017.