Спорт

СПОРТ ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА-КАМ`ЯНСЬКОГО В ФОТОГРАФІЯХ. № 1140

Вперше – це завжди і дуже цікаво, і дуже відповідально. А ще – дуже нелегко. Все це повною мірою відчули керівники відділення кікбоксингу служби безпеки Дніпровського металургійного комбінату, майстри спорту Олександр Панібудьласка і Андрій Козятник, які за підтримки дирекції та профкому ДМК, керівництва СБ комбінату стали ініціаторами першого в історії спортивного життя Дніпродзержинська чемпіонату країни з кікбоксінгу – вельми популярному виду східних єдиноборств. Місцем проведення чемпіонату став затишний спортзал ПКСЦ “Дзержинка”. 18.05.2009. На верхньому фото тренери, судді, та почесні гості змагань.

Понад 450 спортсменів – дорослі, юнаки і діти (42 команди з 15 областей країни) взяли участь у чемпіонаті України. Перше загальнокомандне місце виборола збірна кікбоксерів Київської області, друге – Дніпропетровської, третє – спортсмени з Чернігова. Визначальний внесок у завоюванні збірної “срібла”, як і очікувалося, внесли вихованці тренерів О.Панібудьласка і А.Козятника. Серед тих, хто стали переможцями і призерами чемпіонату України з кікбоксингу 2009 року – кандидати в майстри спорту В.Лідовський, А.Лагутін, К.Шешин, О.Харитонов, першорозрядниця О.Цимбал і інші бійці. 18.05.2009.

Майже тиждень, з 9 по 15 жовтня 2007 року, в російській Анапі (Краснодарський край) проходив чемпіонат Європи і Інтерконтинентальний турнір з кікбоксингу (WPKA). У змаганнях взяли участь майстри цього виду спорту з 30 країн (всього близько 1000 спортсменів), в тому числі з Росії, Іспанії, Італії, Греції, Латвії та ін. Збірну України на чемпіонаті представляли 35 спортсменів, з яких п’ятеро – вихованці СК “СБК” Дніпровського меткомбінату. У безкомпромісних, часом дуже жорстких бійцівських поєдинках на європейському рингу збірна нашої країни виборола друге місце, пропустивши вперед тільки сильну команду Російської Федерації. В успіх національної збірної вагомий внесок внесли дніпродзержинці, завоювавши 7 медалей. Так, чемпіонами Європи стали: учень СШ № 29 Володимир Міненков (вагова категорія до 85 кг, розділ лайт-контакт, тренер А.Козятник) і учень СШ № 3 Віталій Лідовський (до 50 кг, розділ семі-контакт, тренер О.Панібудьласка ). Віталій став володарем і срібної медалі (розділ лайт-контакт). Дві медалі такого ж достоїнства і у електромонтера Дзержинки Руслана Шевченка (до 75 кг, лайт-контакт та жорсткий стиль; тренер А.Козятник). Почесної для європейського чемпіонату “бронзи” зумів домогтися Олександр Хорошеженко (до 57 кг, тренер А.Козятник). У нашого кікбоксера відразу дві бронзові медалі – в розділі лайт-контакт та семі-контакт. Ще один вихованець СК “СБК” – електрозварник ЦРМП Андрій Коваль також досяг великого успіху – став четвертим в розділі лоу-кік та п’ятим в фул-контакті (тренер К.Тимченко).

З 9 по 15 листопада 2009 року в столиці Республіки Молдова місті Кишиневі пройшов чемпіонат Європи з кікбоксингу версія WPKA. На турнір з’їхалися понад 250 спортсменів з 12 країн. У складі збірної України були і спортсмени СК “ДМКД” – працівники служби безпеки комбінату Олександр Панібудьласка і Андрій Козятник (він же за сумісництвом тренер збірної і суддя від національної збірної України), а також юні спортсмени клубу Віталій Лідовський і Владислав Котик. Відрадно, що В.Лідовський став єдиним в нашій команді абсолютним чемпіоном Європи. На його рахунку нагороди найвищої проби в розділах лоу-кік, фул, лайт і семі-контакт. На рахунку В.Котика 2 золоті медалі (лоу-кік та фул-контакт). Цікавий факт, що в розділі семі-контакт після трьох відбіркових боїв Владислав зустрівся у фіналі з В.Лідовським і програв найголовнішу сутичку. В результаті у нього “срібло”. На двох наші земляки завоювали для збірної України мало не половину виграних командою золотих нагород. На фото Владислав Котик і тренер Олександр Панібудьласка.

З 19 по 21 квітня 2019 року в Харківському спорткомплексі ХТЗ пройшов чемпіонат України з кікбоксингу (версія WPKA) серед дітей, юнаків, юніорів, дорослих. Всього в поєдинках брали участь понад шістсот бійців з 19 регоінах країни. Вісім бійців Кам’янської ДЮСШ “Металург” завоювали золоті та срібні медалі. Як повідомив Заслужений тренер України Олександр Аліфардовіч Панібудьласка з Кам’янського клубу “Зевс”, що входить до складу ДЮСШ “Металург”, наші спортсмени місяць тому вже брали участь в аналогічних змаганнях в столиці України, але за версією ISKA. “Зараз наш клуб виступає вже за двома версіями. Так як по WPC ми забрали всі золоті медалі на чемпіонатах світу і Європи, то тепер освоюємо нові напрямки, підкоряючи нові вершини, – розповідає О.Панібудьласка. – Минулий чемпіонат України був в нинішньому році завершальний . Хлопці показали прекрасну техніку і серед 19 областей країни зайняли друге місце. Я, як президент обласної Федерації кікбоксингу, представляв збірну команду Дніпропетровщини, в якій виступали 39 бійців з Дніпра, Вільногірська та Кам’янського. Наше місто представляли вісім бійців з ДЮСШ “Металург” (директор Тетяна Котова). У Харкові відбулися рідкісні випадки, коли спортсменів, я як тренер, допускав до виступів відразу в трьох розділах. Це жорсткий стиль на рингу (фул і лоу-контакти) і легкі стилі на татамі (семі і лайт-контакти). У кожній ваговій категорії шестеро хлопці зайняли перші місця, а двоє стали другими (серед дітей). Навіть наш найменший боєць восьмирічний Гнат Пузанов завоював дві золоті медалі. Майстер спорту Владислав Бігун двічі отримав перші місця на чемпіонаті України. На рахунку кандидатів в майстри спорту Валентина Клинова три нагороди найвищого ґатунку, Мирослава Піскуна два “золота”. Також медалі найвищої проби у першорозрядників Данила Чехлатого і Олександра Гречанова”. На фото команда-призер, Тетяна Котова, Олександр Панібудьласка, лідер профспілки “Металургів” Олег  Нагорний.