СПОРТ ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА-КАМ`ЯНСЬКОГО В ФОТОГРАФІЯХ. № 1089

В 1996 році в Києві КМС Віталій Годун (на верхньому фото) грав в складі команди ДДТУ (Олександр Коробський, Євген Макаренко, Олександра Антошина) в фіналі чемпіонату України серед вузів з міжнародних шашок. Тоді наша команда в одні ворота винесла суперника з Київського университету імені Т.Г.Шевченка, за яку грали гранди шашкового спорту України Дар`я Ткаченко і Іван Антоненко.

Майже два місяці тривав чемпіонат Дніпродзержинська з шашок-64, в якому змагалися 36 учасників. Лідери змінювалися майже після кожного туру. За підсумками змагань тренер Микола Скавронский (СК “Промінь”) завоював срібну медаль. 12.12.2008.

Три останніх місяці увагу любителів шашок була прикута до одного з найбільш захоплюючих спортивних заходів року – чемпіонату Дніпродзержинська серед чоловіків і жінок. За нагороди боролися 36 кращих спортсменів міста, серед яких 5 майстрів спорту, а також 9 призерів чемпіонатів України, Європи, світу та Олімпійських інтелектуальних ігор. Вперше в ігровій практиці нашого міста в турнірі була випробувана комп’ютерна шашечна програма “Тундра” – чемпіон світу серед подібних винаходів. Ні у кого не викликало сумніву, що перше місце серед жінок дістанеться тренеру ДЮСШ № 2 Олені Вікторівні Короткій. Олена декількома днями раніше стала дворазовою чемпіонкою України серед жінок. Гордість Дніпродзержинська, неодноразова чемпіонка світу і Європи в цьому році отримала звання національного гросмейстера після того, як на світовому шашковому форумі завоювала дві срібні нагороди. Такого успіху Дніпропетровщина давно вже не пам’ятає. У жінок це другий представник Дніпродзержинська, який отримав таке високе звання як гросмейстер. Друге місце посіла вихованка ДЮСШ № 2 Наталія Буранова, яка повернулася напередодні з фіналу чемпіонату України, де стала четвертою. У більш юному віці Наташа була срібним призером чемпіонату Европи. Третє місце дісталося також срібному призеру чемпіонату Європи, дев’ятикласниці ліцею № 1 Ользі Губарєвій. 27.12.2009.

Переможець 46-го чемпіонату Дніпродзержинська Олександр Крупій відразу захопив лідерство і утримував його до останнього дев’ятого туру. Йому конкуренцію могла скласти національний гросмейстер Олена Коротка. Але вона втратила багато сил, виступаючи на чемпіонаті світу, і змогла боротися тільки за друге місце на міському чемпіонаті. “Олександр Крупій останнім часом дуже додав, – говорить Заслужений тренер України Ігор Володимирович Губарєв. – За рейтингом один з кращих шашкістів Дніпропетровщини наближається до гросмейстерського нормативу. Хоча він тільки недавно став майстром спорту. У нього все рухалося по наростаючій. Коли юнак виконував кандидатський норматив, у нього пішло на це 5 років. Він йшов до цього дуже важко. І здавалося, інші вже кинули б цю спробу, і взагалі заняття шашками. Але Саша наполегливо боровся. Він здатний писати шашкову теорію, як поет, який пише вірші. З його варіантів , які він придумав в 14 років, ми використовували в фіналі чемпіонату світу 2000 року в Ризі. І завдяки саме цим варіантом, названнного “варіантом Крупія”, Катерина Шеремет виграла не одну партію”. 02.12.2011.

4 грудня 2020 завершився 72-й чемпіонат міста з шашок-64. Серед жінок вперше титул переможниці дістався національному гросмейстру Ользі Губарєвій. Ще один “грос”, Олена Коротка, посіла друге місце. Також вперше в трійку призерів потрапила Анна Зозуля, якій дісталася “бронза”.