БАСКЕТБОЛЬНИЙ КЛУБ “ПРОМЕТЕЙ” ПОЧАВ 2019 РІК У НОВОМУ СМПОРТКОМПЛЕКСІ

Дванадцятого січня в Кам’янському, після повної реконструкції, відкрився Палац тенісу. Перші матчі у вищій лізі на паркеті спортивного комплексу зіграв баскетбольний клуб “Прометей”.

ТАК БУЛО РАНІШЕ

“… Новий Палац спорту має два зали розмірами 18х36 метрів кожен, а головний – 21х44 – ще обладнаний трибунами більш ніж на 650 глядачів. У цих чудових приміщеннях можуть тренуватися і проводити змагання тенісисти, волейболісти, баскетболісти, представники інших видів спорту. До їхніх послуг – просторі майданчики, роздягальні, душові, навіть дві парні. У великому залі змонтовано електричне табло, є дві радіокоментаторські кабіни, звідки можна вести прямі репортажі про хід змагань. Приміщення добре освітлені, красиво офор лени “. Так писали рівно 45 років про відкриття нового спорткомплексу “Прометей”. За більш ніж півстоліття існування, його так жодного разу не ремонтували (косметичні ремонти не береться до уваги). Але прийшов 2019 рік, і тут все кардинально змінилося.

ТАК СТАЛО ЗАРАЗ

Так, розміри всіх залів залишилися незмінними. Але реконструкція кардинально змінила не тільки зовнішній вигляд будівлі, а й всю внутрішню, так би мовити “начинку”. Палац тенісу ім. М.Аношкіна (дуже сподіваємося, що його ім’я не забудуть) виглядає дуже красиво не тільки всередині. Обидва крила утепленої спортивної споруди на всю її висоту прикрашені величезними банерами із зображенням Мартеза Уолкера (№ 24).

Центральний зал може легко трансформуватися як для баскетбольних ігор, так і для проведення тенісних зустрічей. На такому сучасному паркеті легко грається. На думку легіонерів “Прометея”, покриття привело їх в захват. На такому паркеті грають матчі команди NBA, кажуть американські баскетболісти.

На майданчику встановлено нові стійки з баскетбольними кільцями, оснащеними відеокамерами, а також величезний центральний відеоекран, на якому глядачі можуть не тільки дізнатися інформацію матчу, а й побачити повтори цікавих ігрових моментів.

Ще одне інформаційне табло висить на лівій стороні залу, де знаходиться трибуна фанатів команди.

Пол встелений щільним ковроліном. 780 місць для глядачів мають новий дизайнерський вигляд. На центральній трибуні тепер є VIP-ложа.

Та й цінова політика помірна. Буфет перетворився в затишний спорт-бар. У холодну пору року в залі буде тепло і затишно, а під час спеки на вулиці, приємну прохолоду будуть створювати системи кондиціонування. Нове сучасне освітлення дає можливості транслювати якісну телекартинку. До речі, обласне телебачення під час першого матчу проводили телезйомки на вісім камер, встановлених в різних частинах спорткомплексу.

ВІДКРИТТЯ БЕЗ ЗАЙВОЇ ПОМПЕЗНОСТІ

У церемонії відкриття спортивного заходу взяли участь губернатор Дніпропетровщини та Кам’янської міський голова. Андрій Бєлоусов подякував за допомогу в проведенні реконструкції Палацу тенісу керівництво Дніпропетровської обласної державної адміністрації та особисто губернатора Валентина Михайловича Резніченко, побажав Кам’янському баскетбольному клубу “Прометей” перемоги у Вищій лізі і успішного переходу до Суперліги. Без зайвої помпезності і офіціозу, як це було раніше, відкриття залу плавно перейшло в феєрію дій. Перед глядачами із запальною програмою виступили учасники телепрограми “Україна має таланти” баскетбольне шоу “Герої майданчиків” з Києва.

Глядачів радували виступами чарівні дівчата-черлідери з групи підтримки БК “Прометей”. Вихованки тренера Олени Козинець в формі шикарного дизайну виконували номери нової програми. До речі, під час вечірніх матчів спортсменки виступатимуть без верхнього світла, використовуючи для підсвічування кольорові промені прожекторів.

А ще вперше на майданчику з’явився талісман “Прометея” Лев на прізвисько “Тей” (закінчення назви команди).

Якщо говорити про те, що з’явилося в команді вперше, то не зайве також нагадати, що оновлено клубний рекорд бомбардира Костянтина Шакули, який набрав 777 очок під час виступів в попереднику “Прометея” команді вищої ліги “ДніпроАЗОТ”. Під час повторної гри, автором нового досягнення став капітан БК “Прометей” Сергій Алфьоров. До речі, коли Сергій грав разом з Костею, він ще тоді набрав 641 очко. До них додалися ще 134 пункти під час нинішнього виступу в команді (в загальній сумі 775). І ось 13 січня клубний рекорд поліпшено. Алфьорову довгий час не вдавалося закинути м’яч в кільце. І все-таки коли йшла сьома хвилина другої чверті він дальнім кидком поліпшив досягнення Шакули на один пункт.

БАСКЕТБОЛ – ЯК ГОЛОВНА ПОДІЯ

Але головною подією, що відбулася в новому залі, стали два ігрових дня, під час яких “Прометей” зустрічався з командою “Золотий Вік” з Кропивницького. У першому матчі рахунок відкрили гості. Але статус-кво швидко відновився. Перша чверть завершилася з результатом 30:11 на користь “Прометея”. А на велику перерву команди пішли за 21-очкової переваги кам’янчан (52:31). Після перерви ситуація не змінилася. Гості старанно намагалися скоротити розрив, але господарі теж посилали м’яч за м’ячем в кільце. Третя десятихвилинка завершилася з рахунком 80:44. Всі чекали коли ж на таболо з’явиться улюблене число 100. І дочекалися після точного кидка Сергія Загреби. Ось уже після цього у вболівальників з’явився азарт, а чи зможуть наші утримати ще й різницю в сорок м’ячів. Потрібна кількість м’ячів трималася до останніх секунд. Але дальній кидок гравця “Золотого Віку” все “зіпсував”. Остаточний рахунок 104:67.

У повторній зустрічі перевага була весь час на стороні “Прометея”. До великої перерви на табло горіли цифри рахунку – 58:28. Повернувшись на поле, кам’янчани в третій чверті довели різницю в рахунку до 35 очок – 85:50. Але ненаситні “прометеєвці” активно збільшували перевагу. За три хвилини до кінця гри рахунок став 99:56, а штрафний кидок Конате довів результат кам’янчан до сотні – 100:56. До фінальної сирени господарі набрали ще 8 очок і поліпшили свій вчорашній результат, завершивши гру з рахунком 108:65.

І ще про приємне. Всі гроші, виручені за продаж квитків та сувенірної продукції під час перших двох матчів БК “Прометей” будуть спрямовані на розвиток дитячого і юнацького баскетболу в місті. Отже баскетболу в Кам’янському жити !!!

19 січня “Прометей” буде приймати гостей з Маріуполя – єдину команду, відібравшу очки у нього. Матчі будуть проходити відповідно о 17:00 і 14:00 в Палаці тенісу (пр. Аношкіна, 109).