СПОРТ ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА-КАМ`ЯНСЬКОГО В ФОТОГРАФІЯХ. № 1729

Суддя національної категорії Володимир Оліфіренко обслуговував зустрічі хокейного турніру міжвідомчих збірних команд (“Авангард”, “Спартак”, “Динамо”, “Буревісник”, “Трудові резерви”, “Локомотив”, “Зеніт”, “Колос”). Харків. 1974. Верхнє фото з архіву В.А.Оліфіренка.

Календар ігор XXXIV першості СРСР по хокею з шайбою серед майстрів класу “Б”, в якому виступав “Хімік” із Дніпродзержинська (нині Кам`янське). В.А.Оліфіренко любязно подарував мені буклет, ставший раритетом серед колекціонерів.

Капітан дитячої команди “Хімік” Ігор Несущий отримує кубок переможця турніру “Золота шайба”. 1972.

Усіх, хто хотів згадати молодість та поринути в атмосферу старого доброго вітчизняного хокею, дорога вела на нещодавно створену ковзанку, яка функціонує на території СК “Прометей”. Саме там 12 лютого 2012 року відбувся матч легенд дніпродзержинського хокею, ветеранів “Хіміка” та дніпропетровської команди “Дніпровські вовки” (вище її досягнення – срібний призер чемпіонату України 2005 року). Після символічного вкидання шайби розпочалося хокейне дійство. Гра пішла без жодної розвідки. І вже перший небезпечний момент біля воріт “вовків” завершився взяттям воріт. Героєм став Андрій Хітров. А як було інакше, адже ж він капітан команди. Але, як кажуть, не довго музика грала (а в конкретному випадку лише 4 хвилини), як Євген Бур’яненко (теж дніпродзержинець) зрівнює рахунок. А потім з інтервалом за одну хвилину гості вже вели 3:1. Мова не повертається назвати гостями своїх же земляків, Сергія Брагу та Валерія Житника. У другому періоді команди обмінялися двома забитими шайбами. Але найцікавіше на глядачів чекало попереду, коли у заключній 20-хвилинці у ворота обох команд влетіли аж 10 шайб. Підтримувані темпераментними вболівальниками “хіміки” переламали хід зустрічі на свою користь. І за дві секунди до фінальної сирени Ігор Потапенко, зрівнявши рахунок, 9:9, допоміг “Хіміку” перевести гру в овер-тайм. Але, на жаль, у серії буліт, щастя посміхнулось гостям. Із трьох хокейних пенальті дніпродзержинці реалізували лише один (В.Пузанов). У той час, як свій шанс гості використали двічі (О.Кочетов, В.Небоян). Поразка їхнього улюбленого “Хіміка” не стала трагедією для глядачів. Адже вони побачили всю красу справжнього хокею: і лихі атаки, і красиві голи, і силові прийоми, і навіть імітацію бійки наприкінці зустрічі. А який же це хокей без бійок!

Сергій Брага під час гри між хокейними командами “Хімік” та “Дніпровські вовки”. 12.02.2012.