ІЛЛЯ МАРЧЕНКО ПРОГРАВ ВИРІШАЛЬНЕ ОЧКО В КОМАНДНОМУ МАТЧІ УГОРЩИНА – УКРАЇНА

На тенісних кортах Будапешта 16 вересня завершилися командна зустріч Першої групи Євро-Африканської зони Кубка Девіса між збірною Угорщини та України. Долю загальної зустрічі вирішив вихованець СК “Прометей” Ілля Марченко.

У суботу, 14 вересня, українська команда взяла одне очко (Сергій Стaховський обіграв Аттілу Балажа), а пізніше другий номер нашої збірної Ілля Марченко не зміг підтримати його переможний почин і програв Мартону Фучовічу з рахунком 6:3, 6:2. Марченко здорово почав матч і вже в першому геймі зробив брейк але, на жаль, розвинути успіх не зумів. Надалі у нього були яскраві сплески в грі, проте не більше. За рахунок стабільності переміг угорець, який є лідером своєї команди і займає 65-е місце в рейтингу АТР. Всього тенісисти провели на корті 1 годину і 39 хвилин. За цей час Марченко не виконав жодної подачі навиліт, допустив 4 подвійні помилки і виграв 5 геймів на прийомі. Його суперник зробив 3 ейси, 1 раз помилився при введенні м’яча в гру, а також реалізував 5 брейк-поінтів.

15 вересня український дует Сергій Стаховський/Денис Молчанов поступився у боротьбі з угорською парою Мартон Фучовіч/Аттіла Балаж. Потім в одиночці при загальнокомандному рахунку 2:2 (Стаховський переміг Фучовича 5:7, 6:3, 7:6) грали Ілля Марченко і Аттіла Балаж. У першому сеті суперники тільки один раз дійшли до брейк-поінтів: Марченко втратив гейм на подачі (1:2), а Балаж втримав відрив до кінця партії. У другому сеті екс-“прометеєвець” відіграв подвійний брейк-поінт також в третьому геймі, після чого тенісисти по черзі брали свої подачі. Іллі вдалося нав’язати боротьбу в 10 геймі, наш земляк заробив один сетбол, але ним не скористався. Після трохи більше ніж півторагодинної гри при рахунку 4:6, 5:5 на користь Балажа, через темряву матч був зупинений.

Догравання відбулося 16 вересня. Балаж відразу ж зробив брейк, а потім втримав свою подачу. Марченко відіграв два матчбола, заробив брейкпойнт, але не зміг його реалізувати: м’яч після удару українця виявився в мінімальному ауті. Тнісист із Угорщини виграв матч з рахунком 6:4, 7:5. Таким чином, Україна програла Угорщині матч Кубка Девіса з рахунком 2:3.

Переможець матчу отримав путівку в кваліфікацію Фіналу Кубка Девіса-2020 року. Збірна України в наступному році буде грати в плей-офф Першої Світової групи.